Tadeusz Kościuszko - bohater kraju nad Wisłą

Za nami już kolejny Dzień Polski, wielkie szkolne święto, w którego organizację włącza się cała nasza szkolna społeczność. Szykujemy zawsze wiele atracji, zapraszamy gości, dekorujemy podwórko, zaklinamy pogodę, wszystko po to, by było wyjątkowo i pięknie, ale przede wszystkim dbamy, aby w tym dniu poprzez zabawę przemycić jak najwięcej polskego ducha, narodowe tradycje i wiedzę o Ojczyźnie.

W tym roku przyświecało nam hasło “Tadeusz Kościuszko- bohater kraju nad Wisłą”, jako że i Kościuszko, i Wisła są patronami roku 2017. Była więc piękna wystawa poświęcona przywódcy insurekcji, było widowisko słowno-muzyczne pt. “Płynie Wisła, płynie”, dzięki któremu odbyliśmy podróż wzdłuż tej naszej największej rzeki, odwiedzając najpiękniejsze miasta: Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. W każdym z miejsc spotykaliśmy bądż bohaterów legend, takich jak Krak, Smok Wawelski, Wars, Sawa czy Jurata, bądż bohaterów nauki w osobie Mikołaja Kopernika. Zespół wokalny przeplatał scenki stosownymi piosenkami a Lajkonik odtańczył z dziećmi taniec na krakowskim Rynku. Zaraz potem zarówno dorośli jak i dzieci mogli się sprawdzić w konkursie o Wiśle i jej dopływach. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy, przypominając sobie wiedzę z podstawówki.

Jak zwykle największym powodzeniem cieszyły się stoiska z domowymi ciastami, grilowana kiełbaska i domowy bigos. Poza tym można było kupić polskie książki, kosmetyki i zdrową żywność, wziąć udział w loterii fantowej i turnieju tenisa stołowego. Kolejka tworzyła się do malowania twarzy, oblegane były stanowiska z zajęciami plastycznymi a wielką atrakcją okazał się specjalny rower, na którym można było wykręcić dla siebie sok ze świeżych owoców i przy okazji dowiedzieć się o zdrowej diecie.
Z całą pewnością można powiedzieć, ze tegoroczny Dzień Polski należy do udanych. Wszystko dopisało: i pogoda (choć ta rozręcała się powoli), i humory, i znamienici goście- odwiedził nas sam Ambasador RP w Londynie pan Arkady Rzegocki z Małżonką, Konsul Generalny pan Krzysztof Grzelczyk, Radca Minister pan Mariusz Gasztoł z Małżonką, Sekretarz ambasady pani Agnieszka Skolimowska oraz panie Konsul: Renata Wasilewska-Mazur i Magdalena Miluska z rodzinami. Nie zawiedli Rodzice naszych uczniów, włączając się w organizację imprezy bardzo aktywnie, dali też z siebie wszystko Nauczyciele. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach uwiecznione na zdjęciach mówią same za siebie.