Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski

 

13 maja w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym im. Lotników Polskich przy Ambasadzie RP w Londynie odbył się Konkurs Recytatorski: Ta ziemia od innych droższa. Tego dnia szkołę odwiedził pan Janusz Guttner – aktor, poeta i prozaik, który czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym polonii londyńskiej.

 

Pan Guttner zgodził się zasiąść w jury konkursowym jako przewodniczący. Rozpoczął także spotkanie od recytacji jednego z wierszy Jonasza Kofty. Uczniowie zaprezentowali utwory tematycznie związane z Polską. Wśród recytowanych tekstów znalazły się głównie wiersze Antoniego Słonimskiego, Juliusza Słowackiego oraz Wisławy Szymborskiej.

Do rywalizacji przystąpiło 51 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury przystąpiło do obrad, w trakcie których wyłoniono zwycięzców. Wśród najmłodszych I miejsce zajęła Olivia Stasik z klasy drugiej, II miejsce przyznano Victorowi Pietroczukowi z klasy trzeciej, III miejsce przypadło Anastazji Mglej również z klasy trzeciej. Wśród uczniów klas czwartych, piątych i szóstych najlepiej recytowała Wiktoria Kurasz z klasy szóstej, drugie miejsce zajęła Nela Lorenc z klasy piątej a trzecie przypadło Mikeli Luz- Martins z klasy czwartej. W tej kategorii wiekowej przyznano także wyróżnienia dla Julii Świderskiej, Tomasza Świderskiego, Wiktora Jachowicza z klasy czwartej oraz Przemysława Kłosa z klasy piątej. W trzeciej, najstarszej grupie młodych recytatorów z gimnazjum najlepsza była Natalia Pietrzyk z klasy trzeciej, drugie miejsce zajęła Julia Tańska również z klasy trzeciej a trzecie Weronika Wrześniak, uczennica klasy drugiej. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów, książek, szkolnych przyborów i słodyczy.