Inauguracja roku szkolnego 2016-2017

1 września w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym im. Lotników Polskich przy Ambasadzie RP  w Londynie odbyła się akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017.           

W tym dniu szkołę zaszczyciły  swoją obecnością: Pani Konsul Ines Czajczyńska-Da Costa, Pani Konsul Renata Wasilewska Mazur oraz Pani Ambasadorowa dr Jolanta Rzegocka.  Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski. Wiktoria Kurasz, Gabriela Dzienis i Kajetan McDonnell wystąpili jako członkowie szkolnego pocztu sztandarowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Łękarska, która w swojej przemowie przywitała gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów a także odczytała list  Pani Minister Oświaty. Kolejnym punktem programu był występ uczniów z klasy trzeciej i szóstej szkoły podstawowej. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki tematycznie związane z powrotem do szkoły po wakacjach. W dalszej części uroczystości Pani Ambasadorowa przeczytała fragment powieści historycznej Henryka Sienkiewicza pt. Quo vadis, rozpoczynąjac Narodowe Czytanie w Londynie. W celu rozpowszechniania tej akcji, zainicjowanej w roku 2012 przez Prezydenta RP, Pani dr Jolanta Rzegocka zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Ambasade RP w Londynie. Na zakończenie programu artystycznego Radosław Kłos uczeń klasy 3 gimnazjum zaprezentował jeszcze jeden fragment Quo vadis.
Po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami udali się do sal, gdzie czekali na nich wychowawcy poszczególnych klas.

 

Przejdź do galerii