Wielkanoc 2016

W ostatnią sobotę przed świętami wielkanocnymi znaleźliśmy czas, by nastroić się świątecznie i jednocześnie przypomnieć polskie tradycje związane z Wielką Nocą.
W tym celu pp. Renata Zotow i Małgorzata Krala przygotowały Wielki Świąteczny Turniej o czekoladowe jajko. Trzy drużyny składające się z uczniów  różnych klas rywalizowały w wielu tematycznych konkurencjach, takich jak świąteczny quiz, wiosenna ortografia, świąteczne zwyczaje ludowe, symbolika świąt. Publiczność dopingująca zespoły również miała możliwość rozwiązywania zadań i każdy mógł się wykazać wiedzą i sprytem. Kiedy zabawa dobiegła końca, wielkanocny Zając sprawił zebranym miłą niespodziankę i wszystkich obdarował czekoladowymi jajkami, zwycięzcy dostali największe
Przez cały tydzień prowadzony był świąteczny kiermasz z domowymi wypiekami, ozdobami, pisankami, pięknymi kartkami i świecami robionymi własnoręcznie przez p. Aldonę Odolewską-Frencel i zdolne mamy naszych uczniów. Po korytarzu biegały kurczaki i zające (szczególnie z klas najmłodszych) i od razu zrobiło się kolorowo i wiosennie.