Cicha noc, święta noc

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najuroczyściej obchodzonych świąt.To wyjątkowe święto o bardzo rodzinnym charakterze. Ma własne zwyczaje,tradycje i obrzędy przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wyjątkowość tych świąt podkreślamy w naszej szkole szczególnie mocno. Tradycyjnie, co roku dekorujemy szkołę, przygotowujemy kiermasz świąteczny, na którym można znaleźć przepiękne, ręcznie wykonywane przez uczniów, rodziców i nauczycieli ozdoby świąteczne. Nie brakuje na nim również domowych wypieków, wśód których królują pomysłowo dekorowane pierniczki. Nieodzownym elementem tego okresu są przedstawienia bożonarodzeniowe. W bieżącym roku w dniach od 11 do 14 grudnia były wystawiane jasełka pod kierunkiem pań: Renaty Zotow i Joanny Kalisz. Uczniowie starszych klas (pań: Małgorzaty Krali, Renaty Zotow i Katarzyny Knap- Raczyńskiej) recytowli przepiękne, refleksyjne, pełne humanistycznych treści wiersze polskich poetów, młodsi zaś prezentowali swoje umiejętności aktorskie, odgrywając scenki o narodzeniu Pańskim (klasy p. Katarzyny Łękarskiej).


W sobotę mogliśmy wysłuchać koncertu kolęd, przygotowanego przez opiekunkę szkolnego chóru- p. Katarzynę Knap- Raczyńską. Pięknie wykonanie polskich pieśni bożonarodzeniowych przeplecione  było informacjami o autorach i okolicznościach ich powstania.
Pani Krystyna Karasiewicz zadbała o wyjątkowy nastrój podczas spotkań wigilijnych w swoich klasach; elegancko ubrani uczniowie, siedząc przy świecach i blasku choinki, dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne.


W tym wszystkim był także czas dla św. Mikołaja! Do naszych grzecznych uczniów przyszedł z wielką przyjemnością i worem prezentów, nie tylko dla maluchów.
Każdego dnia sala teatralna pełna była gości, rodziców i dziadków naszych  podopiecznych. Dekorację do przedstawień wykonały Pani Aldona Odolecka, Małgorzata Krala oraz rodzice; szczególnie dziękujemy panom za zmontowanie pięknej stajenki. Podziękowania należą się też wszystkim mamom, które zajęły się kiermaszem.


Wesołych świąt i do siego roku!