Spotkanie autorskie z panią Krystyną Stevenson

W dniach 26 i 28 września nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się z panią Krystyną Stevenson, która niedawno zadebiutowała jako poetka wydając zbiór wierszy pt. Wierszyki dla mojej wnusi.

Pani Krystyna jest z wykształcenia psychologiem, pracowała również jako dziennikarka. Literatura zawsze była jej wielką pasją. Jest autorką książek z zakresu psychologii. Wierszyki dla wnusi to książka składająca się z dwóch części. W jednej z nich znajdują się utwory w języku polskim, a w drugiej części ich tłumaczenia na język angielski. Określając tematykę swoich wierszy pani Krystyna powiedziała, że są one przepełnione miłością do języka polskiego i głębokim sentymentem do kraju. Książka powstała z nadzieją, że pomoże ona polskim dzieciom, zarówno w kraju jak i poza jego granicami, w pokochaniu języka polskiego. Poetka zorganizowała mini warsztaty literackie podczas, których autorka i uczniowie odczytywali wybrane przez siebie wiersze. Największą popularnością cieszył się utwór zatytułowany Pszczółka.

Bardzo podobały się dzieciom te zabawne, przenoszące je w świat wróżek, bajki, bo tak je nazywa pani Krystyna. Nie zabrakło również wzruszeń podczas słuchania wiersza przepełnionego wspomnieniami o matce pani Stevenson, która walczyła w Powstaniu Warszawskim. Dzieci bawiły się językiem podejmując próby tłumaczenia utworów z języka polskiego na angielski i odwrotnie. Autorce bardzo zależy, by pokazać jak wiele korzyści daje dwujęzyczność. Dzieci mogły zakupić książkę wraz z dedykacją.