Wycieczka do POSK-u

Dnia 19 września klasy 6a i 4a, pod opieką nauczycielek Pani Katarzyny Knap Raczyńskiej, Pani Małgorzaty Krali i Pani Krystyny Karasiewicz i rodziców, udały się do Posk-u w celu zwiedzenia biblioteki oraz obejrzenia wystawy poświęconej polskim lotnikom walczącym w bitwie o Wielką Brytanię.
 
Po bibliotece, która jest jedną z największych polskich bibliotek poza krajem, oprowadziła nas Pani Dyrektor Dobrosława Platt. Dzięki życzliwości Pani Dyrektor zwiedziliśmy salę Josepha Conrada, w której przechowywane są XVI-wieczne egzemplarze książek. W bibliotece oprócz zbiorów książek znajdują się obrazy, rysunki, stare fotografie, mapy.
Następnie obejrzeliśmy wystawę zorganizowaną przez Związek Lotników Polskich z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
 

Na wystawie organizatorzy chcieli pokazać, co wydarzyło sie po wrześniu 1939 r., kiedy cześć żołnierzy dostawała się do Francji, a później do Anglii. Uczniowie mogli podziwiać modele samolotów w różnych skalach, oryginalnie sklejone lub nowoczesne, z metalu. Zwiedzający mogli zobaczyć na jakich samolotach latali polscy piloci. Uczniowie mieli również okazję obejrzenia filmu "The Polish Battle of Britan".