Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w naszej szkole 30 czerwca bieżacego roku. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkolnego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Kierownik Katarzyna Łękarska, która powitała gości oraz wygłosiła przemówienie. Na wstępie podkreśliła, iż miniony rok był bardzo pracowity.
 
Uczniowie wzięli udział w lekcjach żywej historii uczestnicząc w spotkaniu z Panią Marzeną Schejbal, uczestniczką powstania warszawskiego, brali udział w wycieczkach do Muzeum gen. Sikorskiego czy Instytutu Józefa Piłsudskiego, doskonalili sprawność językowa pod okiem takich fachowców jak: prof. Jan Miodek czy blogerka Pani Paulina Mikuła.
 
Następnie Pani kierownik zwróciła się do uczniów, którym podziękowała za wytężoną pracę, wspaniałą postawę i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy, nowych umiejętności oraz rozwijaniu własnych talentów. Kolejno podziękowała nauczycielom za motywowanie uczniów do działań, wyposażanie ich w wiedzę i umiejętności dzięki, którym coraz lepiej będą sobie radzić we współczesnym świecie. Podziękowania skierowała również do rodziców. Dziękowała im za współpracę, pomoc w realizowaniu zadań jakie stoją przed szkołą. Rodzicom, ktorzy w sposób wyjątkowy angażowali się w pracę na rzecz szkoły zostały wręczone dyplomy.
 
W drugiej części uroczystości nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Następnie głos zabrali uczniowie z klasy III gimnazjum, ktorzy żegnali się już ze szkołą. Wygłosili wzruszające przemówienie, w którym podkreślili, jak bardzo ważna jest dla nich polska edukacja.

Na zakończenie Pani Kierownik życzyła Wszystkim wspanialego, letniego wypoczynku.