Domek nad strumykiem

10 marca 2018 roku odbyło się spotkanie autorskie z Panią Bożeną Heleną Mazur-Nowak. W ramach tego spotkania uczniowie mieli okazję poznać pisarkę i jej powieść pt. Domek nad strumykiem.

Pani Bożena Helena Mazur-Nowak jest poetką i pisarką. Jej wiersze ukazały się na swoich łamach pism „Myśl Polska”, „Angora”, „The Polish Observer”, „Metafora” oraz dwumiesięcznik „Poezja dzisiaj”. Wiersze poetki znalazły się również w Antologii Poezji Emigracyjnej „Piękni Ludzie Poeci Mojej Emigracji” wydanej w Londynie w 2012 roku przez Adama Siemieńczyka. Utwory autorki, przetłumaczone na język angielski, ukazały się w kilkudziesięciu antologiach wydanych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Indiach i Ghanie.

Promocja książki pt. Domek nad strumykiem była celem spotkania.

Domek nad strumykiem to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. Autorka opisuje swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem szkoły, które spędziła u dziadków na wsi – z tęsknotą wspomina beztroski czas dziecięcych przygód i pierwszych ważnych doświadczeń, z niezwykłą dokładnością opisuje szczegóły najważniejszych w życiu wakacji. Dedykowana wnuczce książka jest prozatorskim debiutem cenionej poetki, która w niezwykle barwny sposób rekonstruuje świat polskiej wsi sprzed półwiecza widzianej oczami dziecka. Dzięki skupieniu na kolorach, zapachach i smakach świat ten ożywa na oczach czytelnika.

Uczniowie odczytywali fragmenty powieści, mieli również okazję do zadawania pytań, na które autorka bardzo chętnie i szczegółowo odpowiadała.